18 Eylül 2012 Salı

back to school

       Her yıl okul başlarken yapılan klasik haberlerden biriydi okula gitmeden kahvaltı yapılması gerektiği. Bu yıl uzmanlar düşünmüşler ve özellikle büyükşehirlerde yaşayan öğrencilerin evden çıkmadan mutlaka kahvaltı yapması gerektiğini vurgulamaya karar vermişler. Nedeni belli; tabi ki trafik... 
       Kendi öğrenciliğimi düşündüm de evden çıkmadan kahvaltı yaptığım halde okula vardığımda çoktan tekrar acıkmış oluyordum. Kolay değil; 5 yıl Pendik-Taksim arasındaki trafiğe sabah akşam maruz kalmış biriyim. Otobüsleri oturacak yer değil de en azından ayakta durabilecek yer bulmak için bekleyen, AR-GE faaliyetlerini oturarak uyuma, ayakta uyuma, kısa süreli mesafelerde geceden eksik kalan uykuyu tamamlama gibi alanlarda yürüten, okuldan eve döndüğünde yorgunluktan bir kenarda sızıp kalan bir öğrenci olarak okulu nasıl bitirdiğimi düşünüyorum. Ve bu çizimimi benim gibi öğrencilik hayatı yollarda geçenlere atfediyorum:)
       Yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı olmasını diliyorum. Aslında düşündüm de velileri de unutmamak gerek:) 

Buradan buyurun(tık tık...)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder